YELLOW Elküldve: 2015-09-22 08:03 Mi lehet a baj?
gabor1987 írta: Sziasztok!
Csütörtökön vettem egy 2003-as évjáratú 318d-t. Lementem vele kb. 50km-t, felvillant az üzemanyag-jelző fény, ezért elmentem tankolni. Jó minőségű gázolajat tankoltam, úgy 40 liter körül. Biztos vagyok benne, h nem benzint, ezzel nem lehet gond. Tankolás után gondoltam, megjáratom még egy kicsit a kocsit. Finoman, érzéssel vezettem, kb. 25km után leparkoltam, üresbe tettem, kézifék. Másfél-két perc után lefulladt. Még újra tudtam indítani, de elindulni már nem tudtam vele. Ahogy engedtem fel a kuplungot és nyomtam le a gázpedált, lefuladt, mintha nem kapott volna üzemanyagot.
Eddig két szerelő látta, de egyik sem tudta megmondani, mi lehet a gond, egyik sem tudta rácsatlakoztatni a diagnosztikát (Delphi).
Kizárható:
- az akkumulátor hibája
- sokáig állt eladás előtt vagy régen volt teletankolva, így a nafta lemosott valamiféle szennyeződést a tank faláról és az eltömődött
Megkerestem az előző tulajt. Ő azt állítja, sosem tapasztalt hasonlót.
Van valami tippetek?
a gázolaj nem igazán mos le, bár állítólag abban is van E85, aminek vannak ilyen jelleggű, maró tulajdonságai. ha régi anyag miatt lett volna, akkor 50km-t nem mentél volna le vele.
nem lett bikázva a gép? (főleg ha sokat állt)
esetleg próbáld meg a légtömegmérőt lehúzni, mármint a csatiját. próbáld meg úgy.
hirtelen ennyi tippem van.
viszont simán lehet, hogy valami ganély anyag ment bele korábban, ami le volt ülve. most, hogy rátankoltál felkavarta, és az AC szűrőjét eltömítette, és nem kap anyagot.