YELLOW Elküldve: 2019-08-23 16:01 N46 és N42 motorok
hil írta:YELLOW írta:konkolyd írta:hil írta: Sziasztok,
nem tudja valaki, hogy az N42B20 motornál a VVT excenter szenzor cseréhez le kell venni a vezérlés lánckerekét, vagy anélkül is kivehető az? Sok videót, leírást megnéztem, de nem derült ki ez.
Előre is köszi a válaszokat: hil
elvileg nem kell levenni, ki kell jönnie felfelé...
https://www.pelicanparts.com/B...lacing.htm
megnézted a képeket rendesen?
a scatlakozás lejön, de a képen is jól látszik, hogy a szelepfedelet le kell venni, mert maga a szenzor 2db csavarral a hengerfejre van fogatva. 8O :wink:
Köszi a válaszokat, ezt a leírást (pelicanparts.com/BMW/techarticles/BMW-3-Series-E90/FUE) én is néztem, de hallottam olyat, hogy le kell venni, ezért kérdeztem. A csavarokat egyértelmű, hogy ki lehet szedni, de a besüllyesztett érzékelő részbe megy bele a mágnes rotor, arról tengely irányban kell lehúzni a szenzort, ami nem biztos, hogy kifér a lánckeréktől. Ez a leírás nem N42 motorról szól, mert azon a csatlakozó oldalra nyúlik ki, a képeken pedig függőlegese áll és nagyon más a alakja. Y: nem kettő, hanem 3 db csavar fogja, az egyértelmű, hogy a szelepfedél is leszedős.
Bye: hil
jah bocs, nem értettem mire írja. mert ugye mi beszéltük is ezt face to face. aztán bevallom most nem olvastam az előzményt, azt hittem azt írja, hogy nem kell levenni a szelepfedelet.
ezt benéztem, sorry. :wink: