Keresőkifejezés: Kapcsolat:
Összesen 2609 találat


kempelen Elküldve: 2010-10-24 13:59 Autóvásárlás

joco525 írta: Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Autó vásárlás előtt állok ( ez lesz az első autóm ) és szeretnék minnél több infót megtudni, hogy milyet érdemes nézni, ill. mire kell különösen odafigyelni.
Amit keresek: E46 benzines 316 -318 sedan ! 2002 - 2004 közötti törésmentes. Felszereltségbe a minimum: digit klíma, ABS, ASR, elektromos ablak, tükör.

Mire figyeljek oda az autónál ? Milyen a valódi szervízkönyv és mi lehet a buktatója ? Km óra állás valódiságát hogyan lehet ellenőrizni ? Érdemes-e márkakereskedésből nézni autót ?

A fentieken kívül minden hasznos információnak örülök.

Előre is Köszönöm ! Jocó


Itt van közöttünk yellow kollega, szintén nagy 316i fan, ráadásul már a faceliftes korszakból. Meg tudja majd osztani a tapasztalatait.

Amúgy, abs, asr, első elablak, tükör széria. A digitklíma meg azonnal látszik. :-)
Ülésfütést nagyon ajánlom. Bár ez lehet csak az én rögeszmém.


joco525 Elküldve: 2010-10-24 13:42 Autóvásárlás

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Autó vásárlás előtt állok ( ez lesz az első autóm ) és szeretnék minnél több infót megtudni, hogy milyet érdemes nézni, ill. mire kell különösen odafigyelni.
Amit keresek: E46 benzines 316 -318 sedan ! 2002 - 2004 közötti törésmentes. Felszereltségbe a minimum: digit klíma, ABS, ASR, elektromos ablak, tükör.

Mire figyeljek oda az autónál ? Milyen a valódi szervízkönyv és mi lehet a buktatója ? Km óra állás valódiságát hogyan lehet ellenőrizni ? Érdemes-e márkakereskedésből nézni autót ?

A fentieken kívül minden hasznos információnak örülök.

Előre is Köszönöm ! Jocó

Mikee Elküldve: 2010-10-20 10:27 Autóvásárlás

Sziasztok!

Húú köszönöm a sok hozzászólást!

Hil és Hori pont azokat, mondja amiket, más irányból is hallottam általánosítva, Hogy 2000 max 2002 ig szabad autót vásárolni, mert utána megnövekedett elektronika és egyéb dolgok miatt megnő a szerviz igény és a váratlan kiadások mértéke. De tényleg Fater 98-as unalmas corolláján 4AFE motoros, minden frankó, sosem volt váratlan kiadás, elektronika vagy klímaprobléma, 180.000nél tart.
Ezzel szemben az „újabb” toyotákra sok a panasz. És szerelőhaverom is csak szidja.

Asszem segítségetekkel kezdem egyre jobban felmérni az E46 és E36 pro és kontráit.
A szívem kicsit az E46-hoz húz, de sok észérv van az E36 mellett, viszont közel egy árban van, de amit tegnap találtam…

Megnéztem egy E36 318is kupét és… az eddigi lelakott példányok után, alig akarom elhinni. Kitűnő állapot Első tulajos, nem rohad, új fékek, jó gátlók, szuper a váltó, fantasztikus a motor dinamikája, hangja, szép alapjárat. Fél perc alatt bemelegedett. Nincs jele semmi gányolásnak. Az ajtók nem lógnak, szépen csúkódik és az ablak is óraműpontossággal működik. Az ülések nincsenek kiülve, a belső részen semmi sincs lekopva vagy agyonzsírosodva, feltűnően semmi sem recseg vagy lóg, csak a szokásos.. a tetőkárpit és a többi ajtókárpit. no meg van két kicsi meghúzás jobb elöl. De lehet a rózsaszín miatt nem láttam a lényeget. Viszont 93-as és nem merek beleugrani, mert pl. a gumi alkatrészeken látszik, hogy nem mai csirke (nem a motortérben, ott minden új, pl. a kilincs gumiágya). minden más ezzel kapcsolatban egy álom.

http://www.hasznaltauto.hu/aut...an-4205946

Nem tudom kérhetek e ilyet, vagy majd privi, de lehetne róla szó, hogy valakinek Bp és környékén megnézhetném a 2002 előtti 318, E46os verdáját?
Az én tel.számom 06/70-621-82-66, ha valakinek valamelyik nap beleférne, megcsörget vagy küld egy privit elérhetőséggel és visszahívnám.


Lacci Elküldve: 2010-10-15 18:55 Hifi beszerelése e46-ba

kchris írta: lehet volt már itt egy párszor de nekem a következő kérdésem lenne:
http://www.ctobay.com/car-dvd-...p5860.html
erre miért írja hogy nem kell semmit se kábelezni csak plug&play? ránézésre az egész pont eltakarja a légkondi/stb vezérlőpanelt, szóval hogy is van ez megoldva? beépítőszett és akkor légkondi/stb "egy sorral" lejjebb kerül?

Más: ...


Pont úgy. A gyári DSC gombok körüli keretedet(sebváltótól légkondid alatti rekeszig tartó elem) kell olyanra kicserélni amit gyári nagynavihoz gyárottak. Ez fogja megtartani a fiók helyére eggyel lentebb költöző klímavezérlőt.
A nem kell faragni, annyit jelent, hogy nem kell hozzá plussz keret(felülre) olyan a formája ami elvileg bepasszol, ill a klímadobozt sem kell darabolni, mint egy univerziális 2dines egységnél. (Hidd el az még sok macera és kiadás :D )

Rossz hír a vacak keret újan 20ezer (nettó) alatt talán sehol nincs.
Én használtba sokáig vadásztam, nagynehezen lett emberi áron.

spielbox Elküldve: 2010-10-09 22:33 e36

Sziasztok!

Van egy 316i touring-om. És egy-két probléma előjött most az napok során.

Az lenne a problémám, hogy a klíma ami be van szerelve nem működik rendesen (nem fúj levegőt az utastérbe, csak zúg) csak akkor ha hideg a motor illetve nem indítottam be. Én a hőgombára gyanakszom mint hibaforrásra. Kéne ötlet hogy ha valakinél volt ilyen probléma akkor csak a csere segített-e, vagy valami biztosíték csere is elég lenne?

Sajnos az előző tulaj összetörte a kocsi elejét és valószínűleg ki lett cserélve a hőgomba de sajnos nem a gyári 3-as széria hőgombájára. Teszek föl képeket és abban kéne segíteni hogy ha megtudnátok mondani nekem hogy melyik széria hőgombája ez? (A realoem.com szerint nem ez az.)


És ha már a problémáknál tartunk...
Tönkrement a hátsó ajtó teleszkópja is. Tudok valami oldalt ajánlani ahol a cseréje részletesen le van írva?

Előre is köszi a választ!

Joni Elküldve: 2010-10-05 22:13 alapjárat leesik, ingadozik

BarG írta:
Joni írta: sziasztok, nekem olyan gondom van hogy alapjaratban ingadozik a motor nem folyamatosan hanem nagyjabol ugyanolyan idokozonkent (kb. 2percenkent) a muszerfalon semmi jele az ingadozasnak a tu nem mozdul. csak hallom amint picit veszit az alapjaratbol par pillanatra majd ujra helyre jon. az (EGR levan zarva) de nem hiszem hogy ez lenne az ok. valakinek valami otlete?


Klímakompresszor?



A klimakompresszor levan szedve mivel megment. igy most anelkul vagyok.

BarG Elküldve: 2010-10-05 21:02 alapjárat leesik, ingadozik

Joni írta: sziasztok, nekem olyan gondom van hogy alapjaratban ingadozik a motor nem folyamatosan hanem nagyjabol ugyanolyan idokozonkent (kb. 2percenkent) a muszerfalon semmi jele az ingadozasnak a tu nem mozdul. csak hallom amint picit veszit az alapjaratbol par pillanatra majd ujra helyre jon. az (EGR levan zarva) de nem hiszem hogy ez lenne az ok. valakinek valami otlete?


Klímakompresszor?

Woockie Elküldve: 2010-09-30 16:41 Autóvásárlás

Woockie írta:
Palika71 írta: A hardtopra tesznek tetőablakot, meg GPS antennát? De azt hogyan látod, hogy a cabrio? A hirdetésben is coupe van.

Irtak a hirdetesben, vagy elneztem valamit? Mert akkor bocsi :)

Idézet:
Bőr belső, ASR (kipörgésgátló), ABS (blokkolásgátló), elektromos ablak (elöl-hátul), ESP (menetstabilizátor), APS (parkolóradar), automatikusan sötétedő belső tükör, automatikusan sötétedő külső tükör, autótelefon, állítható hátsó ülések, állítható kormány, bi-xenon fényszóró, CD-s autórádió, centrálzár, csomag rögzítő háló, defektjavító készlet, defekttűrő abroncsok, digitális kétzónás klíma, dönthető utasülések, DVD, elektromos tolótető, elektromos tükör, esőszenzor, fedélzeti komputer, fűthető tükör, fűthető ülés, GPS (navigáció), guminyomás-ellenőrző rendszer, HIFI, hűthető kesztyűtartó, immobiliser, kormányváltó, ködlámpa, könnyűfém felni, középső kartámasz, memóriás vezetőülés, nyitható keménytető, riasztó, szekvenciális (6 fokozatú) sebességváltó, szervokormány, színezett üveg, tempomat, tolatóradar, tolótető (napfénytető), TV, ülésmagasság állítás.

Jol emlekeztem en. :) Mindazonaltal igazad van, ez nem az, csak beikszelt mindent az okos, amit csak talalt.

VTS_Tibi Elküldve: 2010-09-16 18:03 E46 klíma vezérlő panel

BMW e46 digit klímás klíma vezérlő panel

Chipcad777 Elküldve: 2010-09-14 11:40 320d Motor

Chipcad777 írta:
bmw320d4 írta:
Chipcad777 írta: Már megoldódott. Szétszedtem a szívósort és a 2-es hengernél falsot szívott. Rosszul rakták össze múltkor a szerelők. Szépen összeraktam és megszűnt minden csattogás, ciripelés.


20d csak fújni tud a szívósornál, szívni nem nagyon. Ha a porlasztó mellett kifúj, az tud csattogni, szivósorról még nem hallottam.







Igazad van! Kis logikai bukfenc volt a mondókámban, bocsi. :)

De egyébként nem teljesen szűnt meg ez a ciripelés, mert kicsit még mindig hallom, de csak magasabb fordulaton és erőteljesebb gázadásnál jön elő picit. Lehet,hogy a porlasztónál fúj ki? Vagy lehet, hogy ki kéne cserélni a szívósor tömítéseket újakra?
Az is a baj, hogy ha jobban odalépek neki nagyon füstöl :S... Mikor leszedtem a szívósorról az intercooler csövet kis olaj folyt ki belőle, néhány csepp. A turbó tájékán meg olajos eléggé minden, (pl.:klímakompresszor, stb) Gondolom már a turbó is kicsit köpi az olajat, de viszont motorolaj fogyás meg szinte semmi...