kempelen írta:
Nem nagyon akarok beledumálni, de manapság ne az szégyelje magát aki ki meri jelenteni, hogy szereti az automata váltót.
Könnyen hozzászokik a jóhoz?
Lószart.
Aki még ma is attól érzi menőnek magát hogy egy botot rángat, az:
- kulpungoljon kétszer, mint a régi szinkronmentes kézi váltókban
- tekerjen szervorásegítés nélküli kormányt
- fékezzen rásegítés nélüli fékkel, persze ABS nélkül
..és még sorolhatnám. Inkább égjen annak a képe, aki a mai világban még mindig odavan a kézi rakosgatásért, főleg amikor a mai korszerű automata váltók kevesebbet esznek, mint a kézi.
Tököm akar váltogatni. Nem ettől lesz valaki menő az utcán. Ez csak valami régi begyöpösödött betegség.
de ha már megtetted

szerintem ez hülyeség. nyílván van igazság abban amit mondasz. de ahány ember, annyi érzés. számomra egy drága felára extra, amikkel jóval több gond szokott lenni, mint a manuálokkal, drágább a szervizelése, stb. tudom az újabb automaták gyorsabban váltanak, mint bárki manuálisan, nem lomhább az autó tőle. viszont ha nekeme gyszer olyan autóm lesz, akkor oylat akarok keresni, ami a kézi kapcsolást is bírja, nem fogja hamar megadni magát. igaz az sem olyan lesz, mint a valódi kézzel kapcsolású rudas váltók. én BMW-ben kifejezetten szeretem a manuált kapcsolni, mégha nemis pont ilyenre vágyom. vannat márkák, típusok, ahol utálom. de pl számomra az okoz élvezetes vezetést, hogy közben válthatok is. nem érdekel, hogy ettől ki hisz menőnek ? vagy hogy emiatt szégyelnem kellene magam. nyílván luxus autó, akkor alap az automata. de ki hogy... engem automatában zavar, ha nem kell a váltóhoz nyúlni, nekem unalmas úgy a vezetés. én ilyen vagyok.
ettől függetlenül mindenki azt vesz amit akar, meg ami jó neki. de ez a manuál vs automata is olyan, mint a benzin vs. dízel. akinek automata van, az azért lesz oda, és azért áll ki, akinek meg a másik, az meg azért. egyéni vélemények egymásnak feszülve. sok értelme valóban nincs, egyiknek sem lesz jobb attól, ami van.