Ez egy archivált weboldal! bővebben
bmw320d4 fórum hozzászólásai

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-31 01:23 Egr szelep

ember84 írta: köszi,gondoltam,csak nem voltam biztos,kicseréltem a nagyot,kicserélem ezt is,remélem nem lessz drága.


8000 Ft.
Új tömítõgyûrût is vegyél hozzá (230Ft), nehogy amiatt álljon az autód 2 napig.

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-31 00:01 Egr szelep

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-30 23:51 Egr szelep

ember84 írta: Meg tudná valaki súgni ábrával,merre van az a híres egr termosztát?Köszi



Az alsó képkockán, fekete nyíllal vannak jelölve a csavarjai.



bmw320d4 Elküldve: 2009-12-30 23:10 Egr szelep

Hori írta: ma cseréltem havernak termosztátot kicsit belenéztem az egr-be is hát elég elszomoritó volt a látvány 285ekm-van a kocsiba

[URL=http://kep.ivpicture.hu/266673.jpg][/URL]


EU4-es?

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-30 22:55 Bmw-s vegyes videók

[quote="Robinson"]Na, hazafelé jövet mellém állt egy suzuki. Nagyon túráztatott, szóval mentem vele egy hosszt. Egész jól tartotta a tempót:


YouTube videó

Aztán Adri megkért, hogy egy kicsit játszunk a verdával. Hogy mondhattam volna nemet?..


YouTube videó

Király lett az ATC-s chip, úgy látom már 8000-ig kiforog az olajkályha
Az órád meg állítsd be, siet 2 órát

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-30 22:47 ATC Nova chiptuning és szerviz

hancurozo írta: hidd el azok egyszerû turbók. 1-1 wastegate szeleppel /1-1 labda/ + 1 labda a bypass szelephez. ami nem egszerû azt kiszámítani mikor nyisson a bypass szelep.


Itt a válasz a turbókra és a vezérlésekre. Csak linket teszek ki, mert elég nagy a kép.

http://kepfeltoltes.hu/091230/...es.hu_.jpg

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-30 22:00 Tolató radar

Zolee írta:
jencispy írta:
Zolee írta:
jencispy írta: Sziasztok!

Elõlre szeretnék tolatóradart.

Szia,
Sztem ezek sem lehetnek rosszak (Valeo), árban is hasonló mint amit az e-bay-en néztél: http://www.autoalkatreszfutar....p;Itemid=1


Köszi. Elsõsorban olyat néztem amit nem kell "befaragni" a kocsiba (No Holes) típus. Elõl randán nézne ki, meg egyszerûbbnek tûnika beszerelése.

Igazad van! Nem figyeltem a No Holes funkcióra, és most ahogy nézem tényleg nem is rossz a cucc! Gondolkodom is a 'No Holes Car Parking Sensor - Front and Rear Pack' szett megvételén. Esetleg megrendelhetnénk egyszerre, így megosztoznánk a postaköltségen?


És lehet ehhez kapni alkatrészt is? Mármint ha egy szenzor tönkremegy, akkor komlett szett kell?

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-30 21:48 BMW Navigáció CD/DVD-rol minden

Most olvastam az új infók között, hogy a BMW dieselmotoros modelljeinél gyakran elõfordul olvasási hiba, dual layer lemezek esetén.
A gyár szerint a kipufogóból származó koromszemcsék szennyezik az olvasófejet, egyetlen megoldás a csere egy újabb verzióra.
Az érintett jármûvek: E39, E46, E53, E65, E66, E83 prof navis változatok,
M47 M47/T2 M47/TU M47DO2 M51
M57 M57/T2 M57/TU M57X M57Y
M67 M67/TU -val szerelt motorokkal.

És csodálkozunk, hogy nem olvassa a dual lemezt a navi...

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-30 12:24 Ennyit a szervízekrõl!!!

bmw3 írta:
vedd le az akksisarut 10 percre, törlés megoldva.


Milyen hibakódot lehet törölni egy "batteryreset"-tel??

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-29 23:25 Klíma automatika hiba

YELLOW írta: hali!

engem az érdekelne, hogy a digit klímánál, annak a kis ventinek leállítás után menyni ideig kell mennie? direkt magamra zártam az ajtót is, és elõször elég erõsen forgott, majd elkezdett idõvel halkulni, de ahogy közelebb hajoltam még mindig hallottam a hangot! bár max 5 percet ültem mellette... ha nem akar megállni, akkor mi lehet a baja? illetve szoktam még fura hangot hallani, mintha menne az elektronika benne, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, bár nem mindig hallom.


azt nem tudom, de amit még észre vettem, ha nyitom az ajtót, akkor a mûszeren a mutatók leugranak egy 2-3 millit majd vissza... másnak is?


16 perc után altatja el a grundmodul K-buszon.
A mutatóugrálás pedig az automatikus nullpont kalibráció.

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-29 23:20 lámpa

Hori írta:
bmw320d4 írta:
Hori írta: én is csak kivettem a sima lámpát és betettem a gyári bixenont a bi-részt rákötöttem a sima refire és kész nem villog meg semmi ilyen gond igaz nem magasságállitos. ja és azóta 2év és 130ekm telt el


Ez számomra érthetetlen, eddig még minden E46 vagy vibrált, vagy villogott, némelyik mp-enként, valamelyik csak 20-30perceként egyet.
+ szinte minden esetben ott van a hibajelzés a müszerfalon, lekapcsolt tompított mellett.



Akkor ezt én sem értem! semmi hibajelzésem nincs, sõt azt sem vettem észre hogy villogna,


Azért nem ártana összehasonlítani egy gyárilag szerelt xenonnal a fényét, és lehet látszana a vibrálás.
A halogénre négyszögjelet küld a lámpamodul, így szabályozza a teljesítményt a kitöltési tényezõvel.( Ez látszik is az utólag beépítettnél, vagyis én látom) A Xenon stabil egyenfeszültségrõl üzemel, a teljesítményszabályozást a xenon saját elektronikája végzi.

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-29 23:08 lámpa

Tano írta:
bmw320d4 írta:
Tano írta:
Én is így cseréltem a sajátomat xenonra, nem lett felkódolva és nem villog semmit, világít rendesen. Vagy nem mindegyik fajta villog?


Tano, pont te kérdezed?!


Mindent én sem tudhatok... Felkódolni meg azért nem kódoltam, mert nem akartam költeni a magasságállításra meg a lámpamosóra mert sok hasznát nem látom, és így megmaradt a manuális állítás.


Az enyém is villogott, pedig ugyanaz az évjárat, mint a tied.

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-29 23:06 lámpa

Hori írta: én is csak kivettem a sima lámpát és betettem a gyári bixenont a bi-részt rákötöttem a sima refire és kész nem villog meg semmi ilyen gond igaz nem magasságállitos. ja és azóta 2év és 130ekm telt el


Ez számomra érthetetlen, eddig még minden E46 vagy vibrált, vagy villogott, némelyik mp-enként, valamelyik csak 20-30perceként egyet.
+ szinte minden esetben ott van a hibajelzés a müszerfalon, lekapcsolt tompított mellett.

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-29 22:53 lámpa

Tano írta:
Én is így cseréltem a sajátomat xenonra, nem lett felkódolva és nem villog semmit, világít rendesen. Vagy nem mindegyik fajta villog?


Tano, pont te kérdezed?!

bmw320d4 Elküldve: 2009-12-29 00:50 Társalgó

daidka írta: Mitöl ázott be Neked?


Tavaly nyári balatoni nyaralás. 40 fokos meleg után jött egy vihar a 2centire lehúzott ablakomra, kb 5 percig.