Ez egy archivált weboldal! bővebben
hil fórum hozzászólásai

hil Elküldve: 2011-05-31 20:16 Olajszint érzékelő szenzor

TheMan írta: Sziasztok,

Biztos néhány fórumtársnak már volt (van) gondja az olajszint érzékelő szenzorral.

Nos én is így jártam indítás után sárgán világított ca. 5mp.-ig.

Ezek után kicsit utána olvastam ennek a jelenségnek, a német fórumokon is
"Alte BMW Kranheit"-nak emlegetik ezt a hibát. (öreg bmw betegség)

Nos mivel nem szerettem volna így hagyni vettem egy gyári minőségű MEYLE szenzort.

Egészen 6 hónapig jó is volt, és most ismét világít a fent említett módon.
(kicsit nagy a fejem miatta)

A kérdésem az lenne, hogy valaki járt már hasonló cipőben?

Szép estét!
-Man-


Szia! A vissza olvasással nem voltál elég figyelmes: többször is leírtam, hogy a gyári az Hella gyártmány, minden többi nem jó tartósságot nézve. Ezt ugyanis én is megjátszottam, tapasztalatból írtam.

hil Elküldve: 2011-05-27 21:26 Kasza mester 0670-5799225

InsectKiller írta: E46-OK ÉRKEZTEK BONTÁSRA!
JÖVÖ HÉT ELEJÉN KEZDŐDIK MEG BONTÁSUK.

E46-ALKATRÉSZEK!!

SZFVÁR.70/5799225 kasza.imre@chello.hu (KASZA Mester)



Valaki kereste az M packet 1-est limora, hát most az is van!

17-én voltam Iminél, az autók már akkor szinte el voltak tüntetve.

hil Elküldve: 2011-05-27 19:49 Autóvásárlás

Sziasztok!
Lehet, nem ide tartozik, de a háttérben pofázó TV-ben volt valami riport arról, hogy törvényt kívánnak csinálni az autók Km számláló állítgatások megfékezésére, úgy mint pl Német országban, szigorú büntivel jutalmazva az elkövetőt. Szerintem már ideje volt ennek, de kibúvók azért biztosan lesznek, tehát gyakorlatilag minden marad a régiben. Ez akár jó hír is lehetne.....

hil Elküldve: 2011-05-23 21:59 Olajzabálás

Robin68 írta:


Az olajcseréhez nem kell leszedni az egész motor takaró borítást. Van rajta egy kis ajtó a közepétől kicsit hátrébb ahol az olajleeresztő csavar van. Ez a kis ajtó egy rarab csavarral van rögzítve hátul, elöl pedig be van akasztva két füllel.
Legalább is nálam így van .
[/quote]

Nálam is úgy van, de ha ott engedem le az olajt, akkor azért jut belőle a burkolatra is. Viszont, ha leveszem a burkolatot, akkor azt ki is tudom mosni patika tisztára. Na a szervizekben ezt sem teszik meg sajnos.....

Tisztaság fél egészség. Legalább tiszta legyen, ha már nem értek hozzá, szoktam mondani az ügyfélnek, amikor dolgozok. Van aki el is hiszi (mármint, hogy nem értek hozzá, de nem autó szerelést dolgozok).



hil Elküldve: 2011-05-23 21:31 Olajzabálás

anubisz írta:
hil írta:
anubisz írta:

Persze ha aknás garázsom lenne én is magam tenném,de így nem szopok vele,másnak meg nem nyalok hogy emelje meg, és annak is adjak egy ezrest ugyan ott vagyok,és még össze is kenem magam


Az olajcseréhez nem kell emelő vagy akna, bár úgy kényelmesebb, de kertben is meg lehet csinálni, én úgy szoktam.



Kertem sincs És, hogy szeded le a motor takaró borítást,és a csavart.


Ahhoz még csak meg sem kell emelni az autót. Egyébként régebben, amikor még kert sem volt, az utcán cseréltem olajat (Lada korszak), sőt még olajszivattyút is (BP. Bocskai út, ház előtt). Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Most olajcserére nem viszem el az autót szerelőhöz, na nem a pénz miatt, csak valahogy jobban esik, ha magam csinálom.

hil Elküldve: 2011-05-23 18:59 Olajzabálás

anubisz írta:

Persze ha aknás garázsom lenne én is magam tenném,de így nem szopok vele,másnak meg nem nyalok hogy emelje meg, és annak is adjak egy ezrest ugyan ott vagyok,és még össze is kenem magam


Az olajcseréhez nem kell emelő vagy akna, bár úgy kényelmesebb, de kertben is meg lehet csinálni, én úgy szoktam.

hil Elküldve: 2011-05-22 17:14 Sportlégszûrõ

anubisz írta: Szerintem nem sokat fog változni,max lehet kicsit kevesebbet fog enni,mivel csak nem erőlködik annyira a motor,de ha be fogja engedni a port a motorba,akkor ki veszem.
Majd ki derül. 10 ezer nem egy nagy összeg a 23000 hez képest. Egy kísérletet meg ér.
Ha lesz por lerakódás a szűrő mögött,ki veszem.

Eddig minden autómban ilyen volt (Opelok) nem direkt szűrő, hanem a gyári helyére való. Én is tartottam a légmennyiség mérő hiba miatt ettől, de soha nem volt ilyen gondom, az akkori fórumtársak sorra cserélték. Lehet, hogy turbós motorhoz nem a legjobb választás, bár mögötte soha nem találtam port, sőt tisztábbnak láttam, mint papír szűrővel. Nekem nagyon bejött, nincs rá panaszom.

hil Elküldve: 2011-05-20 19:30 Autóvásárlás

Coyote írta:

Az én tapasztalatom szerint (ami a saját barátnőmön, a baráti körömben levő csajok és kolleginák autóin és vezetési technikáin alapul):
Hölgy sofőr esetén(a tulajdonos tökmindegy, mert 50 éves nőnek 22 éves hülyegyereke is hajthatja az autót) ezek a pozitívumok:
+ az autó kevésbé van széthajtva, ezért motorikusan gyakran jobb állapotúak - ez csak a blokkra igaz
+ sufnituningtól mentes
+ szakemberek által szervízelt (mivel a nő nem nyúl az autóhoz, egy kereket se cserél le)

És a negatívumok:
- el-elmaradozó szervízek, esetleg "elfelejtett" olajcsere-periódus (olajszint!), szűrőcserék hiánya
- rossz esetben a karbantartás teljes hiánya (amíg nincs furcsa hang, nem nyúlunk hozzá)
- rommá "őrölt" kuplung
- elhasznált fékek (a motorfék vajon miii?"
- hidegen padlózás, forró turbóval leállítás
- sok esetben nő létükre szemetesnek használják az autót, retkesek belülről
- a fényezés rommá van karcolva a gyakori gépi mosás miatt
- kutya vagy kisgyerek esetén lelakottak és szennyezettek az ülések vagy a csomagtartó
- megviselt sebességváltó
- a karosszéria ápolástól mentes, minden oldalról mélyen karcolt, esetleg horpadt
- kilincsek alatt karcos fényezés, a bazi nagy kulcstartók miatt
- kezelőszerveken szétkarmolt felületek a nagy körmök miatt, a váltókart a gyűrűk csiszolják szét
- a szőnyeg és az alatta levő szövet csúnyán kikoptatva a magassarkú miatt, télen szennyezett szőnyeg (mert a gumiszőnyeg vajon miii)
- gumikéderek nincsenek szilikonnal ápolva, a bőrülések sem kapnak törődést
- a gumik gyakran kopásjelzőig kopnak (a kopásjelző vajon miii)
- az autó alját meg kell nézni, mert parkoláskor gyakran kaphat padkát vagy egyebet,
- és ami a legrosszabb, hogy a futómű ramaty állapotban van a legtöbb esetben, mivel a kátyúk és csatornafedelek kerülgetése nem a hölgyek erőssége.


Én megmondom őszintén, nem nagyon szeretnék női sofőrtől autót venni. A barátnőm aránylag ügyesen vezet, de ő is érzi, hogy a Ford Ka tökéletesen elég, a BMW-ben majd a jobb egyen lesz a törzshelye

Ez nagyon jó megfogalmazás volt, Köszi!

hil Elküldve: 2011-05-20 06:36 Autóvásárlás

csatis1 írta:
Robinson írta: Itt van srácok HE!

http://www.hasznaltauto.hu/aut...cd-4768507

E46 SPORT, 4 milla vagy nyergesvontató csere


Ha valóban hölgy a tulaj, akkor főleg megértem a nyergest


Sziasztok! Többször elgondolkoztam azon, hogy mi jár a hirdetés feladó fejében, amikor azt írja: hölgy tulajdonostól. Ezt most érték növelő, vagy csökkentő tényezőként kell tekinteni. Nálam az utóbbi.

hil Elküldve: 2011-05-16 19:59 Fékjavítás

woodstock írta: Sziasztok!

Elég gyenge már a kézifékem konkrétan nyakig felhúzom a kart mire rögzít és akkor sem tökéletes.
Az lenne a kérdésem h elég ilyenkor a bowdeneket cserélni vagy mást is kell?
És ez házilag mennyire szopós meló mert emiatt nem szívesen vinném szerelőhöz de nem tudom hogy kezdjek neki pontosan!
Az alany '96 e36 320i
Összefoglalva:Mit kell cserélni kéziféknél és hogyan kell,házilag mennyire nehéz?

Előre is köszi a válaszokat!


Szia! Először is leszedném a fékdobot: kerék le lehetőleg egyszerre mindkettő, erre később lesz szükséged, a fékerő beállításánál. A dob nem biztos, hogy le fog jönni, a belülről ráfeszülő fékpofák miatt. Valószínűleg vissza kell állítani a pofákat: kerékcsavar lyuksijánál kb 7 óra állásnál be tudsz nyúlni csavarhúzóval és az állító ricnit kell tekergetni. A jobb és bal oldalt ellentétes irányban ahhoz, hogy eltávolodjanak a pofák. Ekkor le lehet húzni a dobokat. Sok jóra ott nem kell számítani sajnos. De ha szerencséd van és nincs semmi szétesve, eltörve, elkopva, akkor féktisztítóval kimosni a szerkezetet, pofákat, dobot belül. Ezután durva csiszoló vászonnal érdesítsd fel a pofák felületét és a dob belsejét, ez utóbbi biztosan nagyon mocskos és rozsdás lesz. Ha mindent rendben találsz, akkor rakhatod össze. Dob fel, a korábban említett lyuksin át a ricnit tekerve annyira közelítsd a pofákat a dob belsejéhez, hogy az még éppen ne érjen hozzá. Ekkor kerekek fel. Utána a kézifék kar bowdenjével a finom hangolás következik. Én ehhez két irányba működő, nyomatékmérős (mérőórás) nyomaték kulcsot használtam. Kézifék kingedve: szabadon forgatható mindkét kerék. 2. kattanásra a pofák hozzáérnek a dob belselyéhez (mindkét oldalon). 3. kattanásnál nyomaték kulccsal forgatva mindkét kereket azonosra állítottam a bowden csavarjait. 4. kattanásnál ugyenez, csak nagyobb erő kell a tekeréshez. A jobb és a bal oldali kereket természetesen egy irányba forgatva (pl előre menetnek megfelelően). Én így csináltam és a műszaki vizsgán a kézifék mérése jó volt.
Remélem segítettem ezzel a leírással. A beállítás menetét tartalmazza a BMW hogyan csináljam szervíkönyv, amit le tudsz tölteni.
Meg tudod csinálni házilag, nem nagy ügy, hiszen nekem is sikerült. Mailban elküldtem a könyv ide vonatkozó kivonatát is.



hil Elküldve: 2011-05-12 20:09 Ajtónyítási Gondok!

YELLOW írta:
hil írta:
YELLOW írta: most már kb 95% hogy a zárszerkezetem rossz.
már kulccsal manuálisan nyitva, sem akarja nyitni a többi ajtót, csak a vezetőoldalit. ráadásul elfordítás közben szorul, nehezen mozog.
főleg, hpgy elvileg 20ezernél lett benne cserélve actuator (neten csak zárszerkezetet dobott rá) így gyanúsan ezzel lesz megint baj.

kérdés, hogy zárszerkezet cserénél kulcsot kell cserélni? vagy csak a zárbetét rossz, akkor az viszont kulcs cserés is?
illetve mi milyen árban van kb? akár bontott, akár új...


Azt hiszem, Kasza Mesternél 8 K körül van a zár szerkezet. A kulcsos rész az külön cserélhető, és egymástól független egység. Actuátoron mire gondoltál: maga a zár szerkezet, vagy csak a zárbetét?



azt vágom, hogy külön van, de valamilyen kapcsolat van a zárbetét, meg a szerkezet között. ez nem tudom, most mechanikai vagy elektromos?
én sem tudom mi az az actuator, de 20ezernél volt cserélve a szervízmúlt szerint. neten keresve csak zárszerkezet képét dobta fel, amit Te is szétbombáztál.
egy biztos, hogy a zárbetét nehezen mozog (egyik pillanatról a másikra, 2 napi állás után) és most már nem nyitja úgy, mint ahogy korábban írtam, amikor is GM újraprogramozást ajánlottál. amint a bringám összerakom, szétbontom az ajtót.


Szia Yellow! Ma reggel megválaszoltam feltett kérdésedet, de nem láttam megjelenni az írásomat, és most látom, hogy a szerdai írásomat szerkesztettem át.Béna voltam. Olvasd el azt.

hil Elküldve: 2011-05-11 21:18 Hütővízjelző kivillan majd rátöltök és durván melegszik a motor majd letílt.

Bero írta:
hil írta:
Bero írta:
hil írta:
DnielCool írta: Sziasztok ! Akinek volt már hasonló gondja legyen szíves írja meg mi volt a hiba okozója és mennyibe fájt a javítási költség. ( A hütővízjelző kivillan majd rátöltök 2 litert elalszik és 50 km múlva elkezd melegedni a motor és jobb ha megállok . víz tócsa nincs az autó alatt ezért nem tudom mi lehet a baj a víz elvileg nem folyik sehol . ) Köszönöm a segítségeket.


Lehet, hogy levegős a rendszer. Könnyű rosszul megcsinálni a légtelenítést.



És,hogy kell jól légteleníteni? Mert nekem az van,hogy amikor hideg a motor sárgán ég a hűtővízjelző és mikor bemelegszik a motor akkor kialszik! Ez milyen probléma lehet? Elég lenne nekem is légtelenítenem? Köszi!


Több módszer is létezik, én azt írom, ami nekem bejött: lé beletölt, utastér fűtés maxra, motor beindít, aztán várni kell, hogy bemelegedjen (akkor nyit ki a termosztát) A betöltő nyilás kupakja levéve, mellette van a légtelenítő csavar, azt ki kell nyitni és láthatod, hogy a kupaknál spriccel a folyadék. Amikor egyenletes sugárban folyik, akkor légtelenítő elzár, folyadék szintre töltés kupak rá és kész. A művelet alatt én szoktam gázt adni, úgy 2000 1/ford- nyit. Ügyesebb helyeken vákum szivattyút tesznek a betöltő nyílásra és vákumozzák a rendszert kb fél órán keresztül. Biztos van még számtalan eljárás ezeken kívül.


Köszi szépen,Hil! Akkor ezek szerint ezért lehet,hogy csak 5-6 percig világít a lámpám? A tartályom nemrég lett cserélve,még annyi hogy,ha több vizet öntök bele akkor lehet baj? Köszi


Az a baj, hogy a víz hőmérő folyadék hőmérséklet mérésre lett kitalálva. Ha levegős a rendszer, akkor a jeladónál esetleg gőz lehet, azt pedig általában kevesebbnek méri. Ebből adódik az, hogy lehet, már régen forr a víz, de a műszer még csak mondjuk 60 fokot mutat a gőz miatt. Ezt nem kitaláltam, tapasztalatból írom!
Én úgy gondolom, a hűtő túltöltése nem javasolt, mert a táguló közeg szétnyomhatja valahol. Ezért is van az úszó benne és az ajánlás, hogy hideg motornál. Aztán pont Bimmernél, láttam már olyat, hogy hasonló volt a jelenség és az volt a baj, hogy a hűtővíz kergető szivattyú műanyag lapátja eltört, tehát nem forgott a tengellyel együtt. Ezért volt az, hogy nekem mikor vinnyogott a csapágya, akkor inkább utángyárit vettem fémlapátos kivitelben, az soha nem fog letörni. A műanyag lapát szerintem attól is elfordulhat a tengelyen, hogy télen, hideg motornál kap esetleg egy gázfröcsit, mire a motor fordulata hirtelen emelkedik, a megdermedt (nem fagyott, de a fagyálló folyadék is sűrűbb dermedt állapotban) folyadék meg akkora ellenállást képvisel, hogy megcsúszik a tengelyen a lapát, aztán az már többnyire csak rosszabb lesz.

hil Elküldve: 2011-05-11 21:07 Ajtónyítási Gondok!

YELLOW írta: most már kb 95% hogy a zárszerkezetem rossz.
már kulccsal manuálisan nyitva, sem akarja nyitni a többi ajtót, csak a vezetőoldalit. ráadásul elfordítás közben szorul, nehezen mozog.
főleg, hpgy elvileg 20ezernél lett benne cserélve actuator (neten csak zárszerkezetet dobott rá) így gyanúsan ezzel lesz megint baj.

kérdés, hogy zárszerkezet cserénél kulcsot kell cserélni? vagy csak a zárbetét rossz, akkor az viszont kulcs cserés is?
illetve mi milyen árban van kb? akár bontott, akár új...


Azt hiszem, Kasza Mesternél 8 K körül van a zár szerkezet. A kulcsos rész az külön cserélhető, és egymástól független egység. Actuátoron mire gondoltál: maga a zár szerkezet, vagy csak a zárbetét?

A kettő között mechanikus kapcsolat van. A hengerzár végén van egy talán négyszögletes kiképzés és összerakáskor az megy bele a zár szerkezet fogadó részébe. Ezért van, ha kihúzzák a hengerzárat (feltöréskor), akkor már egyszerűen nyitható az autó. Ezt szokták ledugózni



hil Elküldve: 2011-05-11 18:52 Hütővízjelző kivillan majd rátöltök és durván melegszik a motor majd letílt.

Bero írta:
hil írta:
DnielCool írta: Sziasztok ! Akinek volt már hasonló gondja legyen szíves írja meg mi volt a hiba okozója és mennyibe fájt a javítási költség. ( A hütővízjelző kivillan majd rátöltök 2 litert elalszik és 50 km múlva elkezd melegedni a motor és jobb ha megállok . víz tócsa nincs az autó alatt ezért nem tudom mi lehet a baj a víz elvileg nem folyik sehol . ) Köszönöm a segítségeket.


Lehet, hogy levegős a rendszer. Könnyű rosszul megcsinálni a légtelenítést.



És,hogy kell jól légteleníteni? Mert nekem az van,hogy amikor hideg a motor sárgán ég a hűtővízjelző és mikor bemelegszik a motor akkor kialszik! Ez milyen probléma lehet? Elég lenne nekem is légtelenítenem? Köszi!


Több módszer is létezik, én azt írom, ami nekem bejött: lé beletölt, utastér fűtés maxra, motor beindít, aztán várni kell, hogy bemelegedjen (akkor nyit ki a termosztát) A betöltő nyilás kupakja levéve, mellette van a légtelenítő csavar, azt ki kell nyitni és láthatod, hogy a kupaknál spriccel a folyadék. Amikor egyenletes sugárban folyik, akkor légtelenítő elzár, folyadék szintre töltés kupak rá és kész. A művelet alatt én szoktam gázt adni, úgy 2000 1/ford- nyit. Ügyesebb helyeken vákum szivattyút tesznek a betöltő nyílásra és vákumozzák a rendszert kb fél órán keresztül. Biztos van még számtalan eljárás ezeken kívül.

hil Elküldve: 2011-05-11 18:32 Hütővízjelző kivillan majd rátöltök és durván melegszik a motor majd letílt.

DnielCool írta: Sziasztok ! Akinek volt már hasonló gondja legyen szíves írja meg mi volt a hiba okozója és mennyibe fájt a javítási költség. ( A hütővízjelző kivillan majd rátöltök 2 litert elalszik és 50 km múlva elkezd melegedni a motor és jobb ha megállok . víz tócsa nincs az autó alatt ezért nem tudom mi lehet a baj a víz elvileg nem folyik sehol . ) Köszönöm a segítségeket.


Lehet, hogy levegős a rendszer. Könnyű rosszul megcsinálni a légtelenítést.